П’ята колона Орбана в Україні. Хто вони?

Угорський прем’єр Віктор Орбан незліченну кількість разів заявив, що він проти вступу України до ЄС, взагалі не рекомендує виносити це на обговорення в грудні, блокує надання фінансової допомоги й постійно закликає припинити постачати Україні зброю.
Робить він це буцімто з великих благородних мотивів – так захищає угорську громаду (в основному на Закарпатті) від війни! Також Орбан заявляє, що ситуація з освітою угорською мовою в Україні гірша, аніж в часи СРСР.
Відколи у 2017 році прийняли Закон про освіту, який передбачав який передбачав поступовий перехід усіх середніх шкіл на викладання українською мовою, Угорщина стала «на диби».
Та будьмо відвертими, угорська громада краю не бажає вивчати українську мову зовсім, адже за 6 років засідали десятки комісій МОН, щоб віднайти найкращий метод викладання української мови в школах національних меншин.
6 років активісти та політичні лідери угорців в Україні відтягували впровадження Закону про освіту, їм йшли на поступки.

Тепер, коли Україна розпочала переговорний процес про вступ до ЄС, саме ці мовні суперечки стали вирішальними, адже Угорщина погрожує заблокувати ці переговори.

І найгіршим у цій ситуації є те, що представники угорської нацменшини, політична верхівка двох партій – КМКС і УМДС десятки років утримує владу, дістає величезне фінансування з Будапешту, відкриває приватні освітні центри, при цьому НЕ БАЖАЄ знайти спільну мову, а ні з українським урядом, а ні з власною громадою!
Під виглядом захисту прав угорської нацменшини вони брешуть і маніпулюють реальним станом освіти. Розповсюджують фейки про гоніння і пригноблення угорців Закарпаття та угорськомовних шкіл.
До прикладу, президентка Закарпатського угорського інституту ім.. Ференца Ракоці ІІ Ільдіка Орос є депутаткою обласної ради та головою комісії з питань освіти та керівницею угорськомовного педагогічного товариства!

Але представники угорської нацменшини здають ЗНО найгірше в Україні і не можуть вступити до українського вишу, піти в політику – бо не знають української мови!

Разом з Ільдікою Орос тридцять років біля «грошового корита» на зарплатах в Орбана розшукуваний за держраду Ласло Брензович, депутатка з подвійним громадянством Кароліна Дорчі, Йосип Шін, якому давно пора на пенсію, родинний підряд Карло та Йосип Резеші, мер Берегова Золтан Бабяк, який примудряється і на фронт поїхати з гуманітарною, і на зустрічі до Орбана.

-Нікого не забули?
-А де нові голоси, де майбутнє угорської громади?
-Немає, бо в них забрали голоси і освіту, щоб не вміли розмовляти з усією Україною. В них забрали можливість вивчити українську мову, тим самим утримують над ними свою владу оця купка депутатів КМКС.
Сподіваємося, що настануть часи, колись угорці Закарпаття матимуть достойних лідерів!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *