Енергонезалежність -це безпека
Попри складну геополітичну ситуацію, спричинену загостренням на Близькому Сході, Європейський Союз прагне зменшити енергетичну залежність від агресивних автократій, зокрема росії. Це не є “вистрілом у ногу”, як дехто стверджує, а стратегічний крок задля довгострокової безпеки та стабільності. Відмова від російських енергоносіїв – це морально й політично виправдане рішення, що демонструє солідарність з Україною, яка стала жертвою неспровокованої агресії.
Підтримка України та єдність у межах ЄС не суперечать інтересам європейських народів. Навпаки – це сигнал, що Європа не дозволить кремлю шантажувати себе газом і нафтою. Спонсорування російської воєнної машини через закупівлю енергоносіїв — шлях до втрати незалежності й гідності. Справжня стратегічна автономія Європи можлива лише тоді, коли вона не залежатиме від ресурсів держави-агресора.
