За інсайдерськими даними, в минулі вихідні 21-22 квітня на Закарпатті очікувався візит президентки Угорщини Каталіни Новак.


Два дні пані Каталіна мала кататися між Берегівським та Ужгородським районом, відвідати збори партійні КМКС та різні установи, зустрітися з керівництвом Закарпатської області та активом угорської нацменшини. Але з невідомих причин візит було скасовано.

Нагадаємо, 22 квітня відбулися загальні збори Товариства угорської культури Закарпаття, під час яких керівником знову переобрано Василя Брензовича. Закарпатського депутата-втікача, якого звинувачують у держзраді.
Скасування візиту Каталіни Новак логічна з точки зору теперішніх українсько-угорських відносин. Проаналізуймо:
За рік війни уряд Угорщини виступає про економічних санкцій для Росії; Пейтер Сійярто, міністр МЗС здійснює кілька візитів у Москву, виступає проти засідань Комісії Україна-НАТО»;
Прем’єр Віктор Орбан чи не щотижня видає антиукраїнські заяви (називає Україну неіснуючою країною, порівнює з Афганістаном, носить шарфики із зображенням Великої Угорщини і т.д).
На тлі всього цього Президентка Новак хоче зберегти незаплямований образ та намагається знову приїхати на Закарпаття (останній її візит відбувся 27 листопада 2022 року).
Навіщо?
Щоб знову маніпулювати?
Хочемо нагадати угорським політикам, що давно минули ті часи, коли вони їздили на Закарпаття коли і як заманеться, ніби до себе на хутір!
Україна готова до співпраці на рівних партнерських умовах, але «тріанонські шарфики», провокаціями та спекуляціями на темі нацменшин та втручання у внутрішні справи нашої держави – неприпустимі!!! Більше ніякий Орбан, і ніяка Новак не будуть погоджувати та «благословляти» нам кадрові призначення. Адже ходять слухи, що угорці хотіли би бачити депутата закарпатської облради Федора Шандора послом України в Угорщині. Також на цей пост нібито претендує екс-голова Берегівської РДА Іштван Петрушка.
Але часи, коли консулів, послів, начальників освіти, культури чи ще якогось чиновника на Закарпатті мали «погодити» в Будапешті чи в угорському консульстві – давно канули в лету!
Закарпатські чиновники також мають зрозуміти, що загравання з Будапештом може закінчитися для них плачевно.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *