Закарпатські угорці звернулися до Орбана

Як відомо, премʼєр Угорщини Віктор Орбан з початку війни веде антиукраїнську політику, всіляко перешкоджає отриманню зброї та фінансової допомоги. Зараз одним з гострих питань є початок переговорів щодо вступу України до Європейського Союзу, яке також намагається заблокувати Угорщина.
Зараз перед самітом ЄС, який відбудеться 14-15 грудня, закарпатські угорці, а по факту – лідери кількох організацій написали звернення до Орбана з проханням підтримати євроінтеграцію України.
Закарпатська влада напевне умовила на такий крок депутатку облради Юдіту Петеї, міського голову Берегова Золтана Бабяка, голову Берегівської районної ради Карла Резеша, його племінника, голову «Фундації україно-угорського регіонального розвитку молоді» Йосипа Резеша, голову Демократичної спілки угорців України (УМДС) Ласло Зубанича.

Також до підписантів приєдналися 5 громад Берегівського району, де більшість населення – етнічні угорці та «Закарпатське товариство угорців» і «Об’єднання прикордонних органів самоврядування Закарпаття».
https://is.gd/YnBWNJ

https://is.gd/bBhZek

Звернення до Орбана за 2 дні до важливого саміту – це чудова ідея, тільки ж де були ці лідери угорців України всі два роки? Чому вони не зверталися раніше, а навпаки, їхні дії призвели до ситуації, що склалася! Адже саме представники угорських політичних партій їздять до Орбана за прямими вказівками як діяти.
Крім того, не вистачає підписів справжніх лідерів – очільника КМКС Ласло Брензовича (Не таємниця, що КМКС – це філія ФІДЕС), керівниці Закарпатського угорського інституту та депутатки облради Ільдіки Орос!
Саме її інститут та його працівники доклали багато зусиль, щоб представити Орбану інформацію, буцімто в Україні закривають/знищують угорські школи, а ситуація з освітою угорською мовою нині гірша ніж в часи радянського Союзу.
Цікаво, де підписи тих всіх ходаків до Орбана, які нещодавно відвідували Брюссель: Кароліна Дорчі, Ласло Молнар, Чаба Пейтер…

Чекаємо, чим закінчаться ці збори підписів в останній момент перед самітом у Брюсселі 14-15 грудня.
Чи повпливають ці хаотичні намагання деяких закарпатських політиків заробити собі бали на Віктора Орбана?
Сумнівно.
Золтан Баб’як, Карло і Йосип Резеші та Юдіта Петеї напевне намагаються бути «і нашим і вашим», а можливо, навіть здобути якість керівні посади на Закарпатті в майбутньому.

Головна, та що буде висвітлюватися на сайті і фб!

Ця або  з Брююселя що вище

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *